O stronie

Dzień dobry,

Witam Cię, drogi Czytelniku, w serwisie PatrzCoJesz.pl. Strona powstała w 2009 roku. Jako świeżo upieczony absolwent wydziału technologii żywności na SGGW, przeczesując zasoby internetu, zauważyłem, że brakuje rzetelnych źródeł informacji jeśli chodzi o tematykę żywności oraz zdrowego odżywiania się. Stronę postawiłem w kilka dni i tak oto od 2009 roku pojawiały się w niej wpisy regularnie. Były to zarówno ciekawostki, informacje ze świata technologii żywności, ale również i aktualności oraz bardziej poważne wpisy. Z każdym rokiem ilość postów niestety malała, aż w 2015 roku zawiesiłem działalność strony z powodu braku czasu. Praca zawodowa sprawiła, że prowadzenie strony zeszło na dalszy plan. Dodatkowo, w 2017 roku uległa uszkodzeniu baza danych i strona zniknęła z zasobów internetu.

Lipiec 2021 roku… to właśnie wtedy stanąłem przed podjęciem decyzji; reaktywować stronę czy może pozbyć się domeny, serwera i uwolnić się od kosztów związanych z istnieniem strony. Zdecydowałem się na reaktywację. Jak się okazało, problem braku rzetelnego źródła informacji nadal istnieje. Dodatkowo, przez te kilkanaście lat wiele zmieniło się. Zdobyłem większą wiedzę oraz bezcenne doświadczenie.

Czego można spodziewać się teraz po stronie?
Na pewno będę chciał stworzyć swoistego rodzaju bazę wiedzy. Poruszana tematyka będzie dotyczyć żywności, odżywianiu się, będą ciekawostki, będą również aktualności (jednak tego typu informacji będzie mniej niż wcześniej, ze względu na fakt, że szybko stają się nieaktualne). Dodatkowo wpisy będą się pojawiać rzadziej. Równolegle będzie działał profil na Facebooku, na którym będą wpisy bardziej luźne, czasami moje przemyślenia oraz tematy do dyskusji.

Swoje wpisy będę opierał zarówno o publikacje naukowe jak i własną wiedzę i doświadczenie. Jak już wcześniej wspomniałem, jestem absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego wydziału Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. Specjalizację robiłem na kierunku Technologii Zbóż oraz na Inżynierii i Organizacji Produkcji. Zawodowo, od kilkunastu lat pracuję w handlu. Doskonale wiem jak wygląda obrót artykułami spożywczymi od środka. Prowadziłem sklepy zarówno duże, generujące miesięczny obrót w milionach złotych jak i małe „typu Żabka”. Oprócz tego mam doświadczenie w audytach zewnętrznych m.in jako tajemniczy klient. Obecnie, oprócz pracy w handlu zajmuję się również dietetyką.

Nie ukrywam, że moim małym marzeniem byłoby, aby każdy Czytelnik odwiedzający stronę PatrzCoJesz.pl, z uśmiechem na ustach, wracał do niej regularnie. Z biegiem czasu, jak już strona będzie bardziej zasobna w artykuły, na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jeżeli chociaż co drugi odwiedzający weźmie z tej strony coś dla siebie i jego życie ulegnie choćby niewielkiej poprawie to będzie mój mały sukces.

Tymczasem zapraszam do regularnego odwiedzania strony. Życzę miłej lektury.

Pozdrawiam,
Wojtek