Polecane strony
Get Adobe Flash player

Wprowadzono elektroniczne etykiety!

No i doczekaliśmy się małej rewolucji, którą zafundowała nam sieć sklepów Tesco. Nowość na Polskim rynku objęła już ponad 90 sklepów Tesco w całej Polsce i cały czas rozwijana jest na dalsze placówki. ESEL (Electronic Shelf Edge Label) są to elektroniczne etykiety cenowe, które powoli zastępują tradycyjne, papierowe cenówki. Taka zmiana ma zapewnić klientowi zgodność ceny na półce z ceną przy kasie. Oprócz tego, według rzecznika prasowego Tesco takie rozwiązanie poprawia czytelność samej etykiety. 

Zmiana na plus czy minus? Wszystko wskazuje na to, że zmiana niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim przy zmianach cen nie trzeba będzie drukować nowych, zawieszać ich, a na koniec jeszcze sprawdzać ich poprawność. Teraz będzie można wszystko wykonać przy pomocy komputera dzięki czemu oszczędza się zarówno czas jak i pieniądze.

Jak przy każdej nowince technicznej są również i minusy. Ceny będzie można w każdej chwili zmieniać, więc co w przypadku kiedy w drodze do kasy cena ulegnie zmianie na wyższą? Oprócz tego istnieje ryzyko awarii systemu informatycznego, co może w skrajnych przypadkach sparaliżować pracę sklepu. Kolejną kwestią jest konieczność zasilania etykiet bateriami.

Jestem ciekaw jak przyjmie się ESEL w Polsce. Na razie, oczy konkurencji zwrócone są ku sieci Tesco, która sukcesywnie wprowadza elektroniczne etykiety. A Ty jak uważasz? Czy elektroniczne etykiety się przyjmą? Czy będzie to ułatwieniem dla konsumentów?

Opublikowal WG w kategorii artykuły, ciekawoski dnia 28 października 2013.
Tagi: , , , , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www