Polecane strony
Get Adobe Flash player

W 90 dni schudł 17kg, a jadł tylko… w MCDonalds!

Kilka dni temu światem wstrząsnęła ciekawa informacja. Jeden z amerykańskich nauczycieli założył się ze swoimi uczniami, że jest wstanie schudnąć nawet jakby miał się stołować tylko i wyłącznie w jednej z najbardziej popularnej sieci fast food McDonalds. Pan John Cisna, bo tak miał na imię nauczyciel, w 90 dni schudnął aż 17kg stołując się tylko w McDonaldzie. Jak on tego dokonał? Czy jest to w ogóle możliwe? Przyjrzyjmy się temu przypadkowi z bliska.

John Cisna zanim zaczął swój eksperyment skontaktował się z właścicielem pobliskiej restauracji McDonalds przedstawiając swój pomysł. Celem nauczyciela było schudnąć w 90 dni stołując się tylko i wyłącznie w McDolandzie. Jego pomysł został przyjęty pozytywnie, zaś sam właściciel postanowił umożliwić nauczycielowi darmowe posiłki. Efekt przeszedł najśmielsze wyobrażenia ich obojga. John Cisna schudł 17kg w 90 dni! Czy gdzieś tu jest haczyk? Jak to możliwe, że w innych eksperymentach tego typu ludzie zwykle tyli, a ich stan zdrowia ulegał znacznemu pogorszeniu?

Cała tajemnica tkwi w racjonalnym odżywianiu się. Jak sam John Cisna opowiadał, śniadanie zaczynał od dwóch McMuffinów, owsianki oraz chudego mleka. Obiad poprzedzał lunch składający się z sałatki. Jak twierdzi nauczyciel, nie stronił od największych hamburgerów oraz deserów np. w postaci lodów. Udowodnił tym samym, że to nie sieć restauracji McDonalds jest odpowiedzialna za otyłość w Stanach Zjednoczonych, a decyzje jakie podejmuje konsument.

Przykład ten pokazuje dobitnie jak ważna jest dobrze zbilansowana dieta. Planując odpowiednią ilość kalorii jakie dostarczymy naszemu organizmowi sprawiamy, że nasz organizm nie będzie miał potrzeby oraz okazji magazynowania kalorii w postaci tkanki tłuszczowej. Dlatego uważam, że wyniki eksperymentu są jak najbardziej prawdziwe i możliwe do osiągnięcia, ale…

Właśnie, ale… mam kilka wątpliwości. Każdy czytając slogan typu ‚jadł tylko w McDonalds i schudł 17kg w 90 dni’ od razu posłuży się skrótem myślowym czy też skojarzeniem, że jedzenie w McDonalds jest zdrowe i wystarczy tylko tam jeść, aby schudnąć. Nie ma tak łatwo. Jeżeli chodzi o eksperyment John’a Cisny to za bardzo głośno się nie mówi, że nauczyciel oprócz diety dołożył nieco ruchu w postaci 45 minutowego, codziennego marszu. Pamiętajmy, że w odchudzaniu ruch jest równie ważny co dobrze zbilansowana dieta. Drugą moją wątpliwością jest to, że nigdzie nie można znaleźć informacji jak nauczyciel odżywiał się zanim podjął wyzwanie w postaci eksperymentu, a to akurat byłby bardzo ważny punkt odniesienia. Jeżeli ktoś, kto odżywiał się fatalnie przejdzie na mniej szkodliwe jedzenie to logicznym jest, że osiągnie pozytywny wynik. Zastanawiam się czy cały ten eksperyment nie był zwyczajnie sprokurowany celowo. Z marketingowego punktu widzenia byłoby to genialne posunięcie. Każda firma chciałaby zapewne darmową reklamę, która obiegnie prawie cały świat i dodatkowo poprawi wizerunek firmy.

Co do samej restauracji McDonalds, warto podkreślić, że na przestrzeni kilku lat działalności w Polsce wprowadziła do swojego asortymentu kilka bardziej zdrowych produktów niż same hamburgery. Oprócz tego, na opakowaniu każdego burgera napisane jest ile ma dana rzecz kalorii, białka, tłuszczów oraz węglowodanów. Widać, że sieć restauracji poszła za trendem na „zdrowe odżywianie się”, jednak nie oszukujmy się… To my podejmujemy co jemy i ile jemy, a wątpię, aby ktokolwiek stołujący się w McDonalds najadł się jednym hamburgerem.

 

Opublikowal WG w kategorii artykuły, ciekawoski dnia 13 stycznia 2014.
Tagi: , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www