Polecane strony
Get Adobe Flash player

Uwaga na… Rutinoscorbin

Początek wiosny jest zwykle początkiem sezonu na różnego rodzaju infekcje czy też przeziębienia. W przypadku początków choroby przeciętny Polak sięga po uniwersalny Rutinoscorbin. Tymczasem GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. (podmiot odpowiedzialny za ten lek) wycofuje Rutinoscorbin ze wszystkich aptek znajdujących się na terenie kraju.

Jak informuje GSK powodem wycofania kilkuset partii popularnego Rutinoscorbinu jest „stwierdzenie niedotrzymania standardów produkcyjnych przez jednego z dostawców substancji czynnej”. Podmiot odpowiedzialny za lek sam zgłosił ten fakt do Głównego Inspektora Farmaceutycznego, który nakazał wycofanie produktu z rynku w trybie natychmiastowym. Ilość wadliwego jest niemała i obejmuje ok. 8% całego Rutinoscorbinu jaki jest na rynku.

Co ciekawe, GSK w lutym również wycofywało z rynku pewne partie jednego ze swoich produktów o nazwie NiQuitin. Powód był podobny; odchylenie od standardów jakościowych w procesie produkcji. Wszystko ubrane jest w ładne słowa, bo przecież nikt nie napisze o co dokładnie chodzi i jakie faktyczne zagrożenie może płynąć z przyjmowania leku o wadliwej jakości.

Zamieszczam link do decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego wraz z wykazem wszystkich serii Rutinoscorbinu, które zostają wycofane z aptek.

Opublikowal WG w kategorii uwaga dnia 15 marca 2014.
Tagi: , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www