Polecane strony
Get Adobe Flash player

Tysiące ton niejadalnej soli na rynku?

Centralne Biuro Śledcze wykryło trzy firmy, które mogły sprzedawać niejadalną sól. Dwie firmy z województwa kujawsko-pomorskiego oraz jedna z województwa wielkopolskiego mogły miesięcznie wprowadzać na rynek tysiące ton szkodliwej dla człowieka soli. Obecnie CBŚ prowadzi dochodzenie w tej sprawie, zatrzymano już pierwsze osoby.

Cały proceder był prosty. Polegał on na zakupie tzw. wypadowej soli za 30zł za tonę, przepakowanie jej i sprzedaży jako sól spożywczą w cenie 300zł za tonę. Dzięki temu nielegalny biznes mógł generować rocznie milionowe zyski. Sól wypadowa nie nadaje się do spożycia ze względu na dużą zawartość siarczanów sodu. Stosowana jest głównie do posypywania chodników zimą czy też przy produkcji farb oraz w przemyśle garbarskim.

Najgorsze w tym wszystkim jest fakt, że niejadalna sól mogła trafić nie tylko do opakowań jednostkowych dostępnych na sklepowych półkach, ale także do firm zajmujących się produkcją żywności (m.in. do zakładów produkujących wędliny oraz sery).

źródło:
gazeta.pl

Opublikowal WG w kategorii uwaga dnia 27 lutego 2012.
Tagi: , , .
Komentarze: 2

2 Responses to Tysiące ton niejadalnej soli na rynku?

  1. Pingback: Szkodliwy susz jajeczny PatrzCoJesz.pl

  2. Pingback: Znaleziono przeterminowane ryby PatrzCoJesz.pl

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www