Polecane strony
Get Adobe Flash player

Świąteczne zakupy

Do Wigilii pozostało już niewiele czasu. Za nieco ponad tydzień każdy z nas będzie już siedział przy wigilijnym stole zajadając się świątecznymi potrawami. Zanim jednak przystąpimy do wieczerzy, kilka dni wcześniej czeka nas sporo włożonej pracy oraz to, czego większość mężczyzn nienawidzi – świąteczne zakupy.

Czy warto odkładać je na ostatnią chwilę? Tutaj należy solidnie zastanowić się co możemy kupić wcześniej, a co w ostatniej chwili, tuż przed świętami. Na pewno jest grupa produktów, które możemy sobie znosić już wcześniej. Przykładowo, w majonez czy przyprawy śmiało możemy zaopatrzyć się już teraz z uwagi na długi okres przydatności do spożycia. Są jednak produkty na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Mam tutaj na myśli wszystkie artykuły spożywcze, które charakteryzują się krótkim terminem przydatności do spożycia.

Nie bez powodu wspominam o datach już po raz kolejny z rzędu. Choć super i hipermarketów staram się unikać jak ognia, całkiem niedawno wstąpiłem do sklepu sieci Real na zwykłe zakupy pierwszej potrzeby. Jednym z produktów jakim chciałem nabyć było masło. W chłodni spędziłem dobre 5 minut, aby wydłubać kostkę masła, która miała jeszcze dwa tygodnie przydatności do spożycia. Reszta produktów miała znacznie krótszy termin, a rekordzista miał termin ważności do jutra. Czy zjadłbyś kostkę masła w jeden dzień? Moim zdaniem taki produkt powinien być nie dość że przeceniony, ale także i specjalnie oznaczony z informacją o krótkim terminie przydatności do spożycia.

Na dziale z wędlinami znalazłem taki kącik (co prawda poza informacją ‚wyprzedaż’ nie było nic więcej napisane). Tam jednak moje zdziwienie okazało się jeszcze większe. Owszem, produkty były przecenione i posiadały krótki termin przydatności do spożycia, jednak wśród wyprzedaży trafiały się produkty już przeterminowane. Ja osobiście nie skusiłbym się na taki zakup nawet jeżeli taki produkt miałbym kupić w promocji za jeden grosz.

Drodzy Czytelnicy, sprawdzajcie zatem daty, bo w gorączce przedświątecznych zakupów zwyczajnie o tym zapominamy. Oprócz tego warto sprawdzić czy opakowanie chroniące żywność nie jest zniszczone lub też rozszczelnione. Warto również przy zakupie owoców i warzyw dokładnie oglądać każdą sztukę, zwłaszcza, że w większych sklepach nikt nie sprawdza czy coś sobie po cichu gnije czy nie.

Nieco więcej o zakupach w dużych sklepach dowiesz się z tego wpisu. Dowiedz się również czy zawsze tanie oznacza dobre.

Oprócz tego chciałbym życzyć wszystkim Czytelnikom PatrzCoJesz.pl zdrowych, wesołych i pogodnych (ale ze śniegiem!) Świąt Bożego Narodzenia. Moc prezentów pod choinką oraz rodzinnej atmosfery, wszystkiego dobrego!

 

Opublikowal WG w kategorii artykuły dnia 15 grudnia 2011.
Tagi: , , , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www