Polecane strony
Get Adobe Flash player

Sieć Real przejęta przez Auchan

Na początku listopada pisałem o bliskim końcu sieci Real. Spekulacje, które krążyły od paru miesięcy okazały się prawdziwe. Francuskie Auchan wchłonęło niemiecki Real. Pytanie tylko; co dalej? Czy to, dla nas, konsumentów wyjdzie na dobre?

Myślę, że za Realem ludzie nie będą płakać jak zniknie z Polski. Wysokie ceny, słaba jakość oferowanych produktów własnych oraz kiepski asortyment były wyróżnikami tej sieci. Pytanie tylko brzmi, czy wchłonięcie Reala przez Auchan przyniesie korzyści konsumentom? Przyznam szczerze, że zwykle przejęcie jednej sieci przez drugą wypada na niekorzyść konsumenta. W tym przypadku jestem jednak dobrej myśli. Pragnę przypomnieć, że Auchan posiada swoje marki własne, które wyróżniają się dobrą jakością oraz nienagannym oznakowaniem produktów. W 2012 roku wypadły one najlepiej ze wszystkich supermarketowych oraz hipermarketowych marek. Jedyne co mnie martwi to czas w jakim sieć Auchan przebranduje istniejące sklepy. Nie będę ukrywał, że wiąże się to z dużymi kosztami, zmianą całej logistyki oraz przebudową sklepów, co wiąże się z ogromnym wyzwaniem organizacyjnym. Bądźmy jednak dobrej myśli : )

Opublikowal WG w kategorii artykuły dnia 8 stycznia 2013.
Tagi: .
1 komentarz

One Response to Sieć Real przejęta przez Auchan

  1. WG says:

    Nie wiem czy zauważyliście, ale odkąd Auchan przejął Real to od dawien dawna w TV pojawiły się reklamy sieci Real :)

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www