Polecane strony
Get Adobe Flash player

Raport z wojewódzkich inspektoratów Inspekcji Handlowej

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek czy faktycznie to co jest napisane na opakowaniu żywności zgadza się z tym co jest w środku? Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że przykładowo w butelce Coca-Coli półtoralitrowej może być mililitr napoju mniej lub więcej. Jeżeli uważnie czytacie etykiety, na pewno część z Was zauważyło, że niektóre produkty obok swojej nominalnej wagi mają podany dodatkowo przedział „plus minus”. Wiadomo, że łatwiej nalać do butelki litr coli niż wsadzić do słoika 200g ogórków w całości. Cała sztuka polega na tym, żeby odchylenia od deklarowanej wagi były jak najmniejsze. Oczywiście prawo żywnościowe, jakie jest takie jest, jednak na każdy rodzaj produktów ustalone są normy, których trzeba przestrzegać.

Poniżej przedstawiam Wam raport z wojewódzkich inspektoratów Inspekcji Handlowej dotyczący mleka, mięsa, ryb oraz ich przetworów oraz miodu. Jakieś spostrzeżenia? : )

Mleko, mięso, ryby i ich przetwory oraz miód – zestawienie zbadanych laboratoryjnie produktów
na podstawie danych z wojewódzkich inspektoratów Inspekcji Handlowej

Opublikowal WG w kategorii ciekawoski dnia 13 lutego 2010.
Tagi: , , , , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www