Polecane strony
Get Adobe Flash player

Znaleziono przeterminowane ryby

Zamrażanie produktów spożywczych jest jedną z wielu metod utrwalania żywności. Produkt w stanie zamrożonym, w zależności od temperatury przechowywania może być przechowywany nawet dwa lata. Jeżeli termin ważności minie produkt powinien zostać zutylizowany pomimo tego, że był przechowywany w odpowiednich warunkach w stanie zamrożonym.

Całkiem niedawno okazało się, że pewna firma z siedzibą na Śląsku stosowała niedozwolone praktyki. W magazynie znaleziono ponad 100 ton przeterminowanych ryb. Według prasowych doniesień ryby nie zostały wprowadzone na polski rynek. Ciężko ocenić czy był to przypadek, że nie zdążono wprowadzić przeterminowanych ryb na rynek czy może zwyczajnie dystrybutorzy zachowali się rzetelnie i uczciwie. Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby przeterminowane ryby trafiły na nasz rynek.

Niestety, tego typu „nowinki” negatywnie wpływają na uczciwych producentów żywności. W ostatnich miesiącach mieliśmy już aferę solną oraz aferę związaną z suszem jajecznym. Przykre jest to, że niektórzy producenci żywności w pogoni za zyskiem dopuszczają się takich praktyk. Tego typu afery sprawiają, że zwykły konsument zwyczajnie traci zaufanie do producentów żywności.

 

P.S. Firma u  której znaleziono przeterminowane ryby otrzymała karę w wysokości 30.000zł. Oprócz tego musi zutylizować przeterminowane ryby. Sama utylizacja firmę na pewno zaboli finansowo, bo jej koszt na pewno przekroczy milion złotych.

Opublikowal WG w kategorii uwaga dnia 9 maja 2012.
Tagi: , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www