Polecane strony
Get Adobe Flash player

Podatek od „energetów” we Francji

Pod koniec października 2013r francuscy parlamentarzyści przegłosowali dodatkowy podatek od napojów energetycznych. Ustawa zakłada, że podatek zostanie nałożony na każdy napój, który w swoim składzie zawiera 220 mg kofeiny na litr lub 300 mg tauryny. Nowa ustawa nie obejmuje napojów kawowych.

Co prawda ustawa może jeszcze zostać unieważniona przez Radę Konstytucyjną, jednak ja bym się zastanowił jakie plusy i minusy ma nałożenie podatku od napojów energetycznych. Wprowadzenie nowych przepisów na pewno jest dużym ciosem dla firm skupiających się na produkowaniu tego typu napojów. Podatek wpłynie na wzrost ceny produktu finalnego, a co zatem idzie na zmniejszenie popytu na napoje energetyczne. I o to właśnie w tym wszystkim chodzi, aby ludzie spożywali mniej tego rodzaju produktów ponieważ udowodniono już, że nadużywanie „energetyków” powoduje problemy z sercem oraz wpływa na rozwój problemów neuropsychologicznych. Z chęcią widziałbym taką ustawę w Polsce. Rozważyłbym również projekt wprowadzenia zakazu sprzedaży napojów energetycznych osobom poniżej osiemnastego roku życia. W U.S.A. właśnie rozważany jest taki projekt.

Opublikowal WG w kategorii artykuły dnia 21 listopada 2013.
Tagi: , , , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www