Polecane strony
Get Adobe Flash player

Niemożliwe stało się możliwe

Firma Jeronimo Martins wielokrotnie i konsekwentnie odmawiała wprowadzenia płatności kartami w swoich sklepach. Głównym argumentem przemawiającym na nie wprowadzeniem płatności kartami w Biedronkach były opłaty za każdą transakcję kartą. Przedstawiciele Biedronki sugerowali, że wprowadzając karty musieliby podwyższyć ceny wszystkich artykułów, a wtedy nie byliby tak konkurencyjni.

W końcu JM skapitulowało. Po próbach wprowadzenia alternatywnych płatności (np. telefonem) zdecydowano, aby wprowadzić płatności kartami. Dla klientów jest to bardzo duże udogodnienie, nawet dla tych, którzy mieli możliwość skorzystania z bankomatu umiejscowionego przed sklepem. Na chwilę obecną stopniowo wprowadzane są płatności kartą do wybranych sklepów. Aby nie wprowadzać zamieszania, każda Biedronka w której przyjmowane są płatności kartami jest odpowiednio oznaczona.

Myślę, że wreszcie właściciele Biedronki poszli po rozum do głowy. Choć ich obroty zostaną uszczuplone o opłaty od każdej transakcji kartą to z czasem inwestycja ta się zwróci. Polacy bardzo chętnie płacą kartami, a zwłaszcza przy pomocy PayPass. Dzięki wygodzie płacenia plastikiem Biedronka może liczyć na więcej klientów oraz na to, że obecni wchodząc do sklepu nie będą się ograniczać w robieniu zakupów tylko do kwoty jaką mają w portfelu.

 

Opublikowal WG w kategorii artykuły dnia 6 sierpnia 2014.
Tagi: , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www