Polecane strony
Get Adobe Flash player

Mobilne płatności w Biedronce?

Jeronimo Martins, właściciel sieci dyskontów spożywczych Biedronka poważnie rozważa wprowadzenie do swoich sklepów mobilnych płatności jeszcze w tym roku. Osobom nie robiącym zakupów w tej sieci sklepów warto nadmienić, że w Biedronce za zakupy można zapłacić tylko gotówką. Jeronimo Martins nie ma najmniejszego zamiaru wprowadzać płatności kartowych tłumacząc, że prowizje pobierane podczas dokonywania transakcji znacząco wpłynęłyby na poziom cen. Choć brak możliwości zapłacenia kartą wprowadza pewnego rodzaju dyskomfort zwłaszcza dla nowych klientów, sieć Biedronka prężnie rozwija się na polskim rynku prowadząc intensywną ekspansję.

Czy płatności mobilne to dobry pomysł? Jak na razie taka forma płatności za rachunki jest jeszcze mało popularna i dopiero się rozwija. Sam pomysł zapowiada się interesująco zwłaszcza, że Biedronka, na chwilę obecną posiada ponad 2000 sklepów i ciągle otwiera nowe. Wprowadzenie nowego systemu płatności na pewno będzie wiązało się z dużym nakładem pieniędzy oraz będzie wymagało nieprzeciętnych zdolności organizacyjnych.

Najbardziej ciekawi zasada działania systemu. Czy wszystko będzie opierało się na specjalnych rachunkach przedpłacowych? A może system będzie ściśle związany z rachunkiem bankowym? Na razie szczegóły nie są znane, jedno jednak jest pewne; sieć chce wprowadzić płatności bezgotówkowe z ominięciem pośredników. Czy wyjdzie to sieci na dobre? Czy taka forma płatności będzie cieszyć się powodzeniem? Czas pokaże…

Opublikowal WG w kategorii artykuły dnia 4 marca 2013.
Tagi: , , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www