Polecane strony
Get Adobe Flash player

Lech wycofuje swoje piwo

Kompania Piwowarska do której należy znana marka piwa Lech postanowiła wycofać pewną partię jednego ze swoich produktów. Decyzja dotyczy piwa Lech Free i dotyczy butelek tylko z numerem partii 2116 oraz 2118. Termin ważności wycofywanego piwa powinna być do 14 lub 15.01.2013r.

Kompania Piwowarska oszacowała, że z rynku została już wycofana ponad połowa piwa z numerem partii 2116 i 2118. Jak się okazało, w piwie, które postanowiono wycofać ze sprzedaży znajduje się podwyższony poziom dwóch substancji, które negatywnie wpływają na smak i zapach złocistego trunku. Jak wykazały późniejsze badania, okazało się, że problem dotyczył niewłaściwego procesu fermentacji drożdży przez co wadliwe piwo nabyło nietypowy smak i mało przyjemny zapach. O całej sprawie Kompania Piwowarska poinformowała miejscowy SANEPiD, który odstąpił od zewnętrznej kontroli na terenie Kompanii Piwowarskiej ograniczając się do monitoringu całej akcji mającej na celu wyeliminowanie wadliwej partii piwa.

Cała akcja została przeprowadzona sprawnie i według producenta piwa ponad 90% wadliwego piwa została zablokowana do sprzedaży. W przypadku posiadania wadliwego piwa można skonsultować się z infolinią (numer do znalezienia na etykiecie piwa), gdzie zostaną przedstawione informacje w jaki sposób wymienić piwo na dobre.

Opublikowal WG w kategorii artykuły dnia 25 sierpnia 2013.
Tagi: , , , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www