Polecane strony
Get Adobe Flash player

Koniec z cenami na każdym towarze

Od 1 stycznia 2013 roku zmieniają się przepisy odnośnie umieszczania cen na produktach. Wraz z Nowym Rokiem obowiązek oznaczenia każdego produktu ceną zostaje zniesiony. Pomimo tej zmiany sprzedawca będzie miał obowiązek dokładnego informowania ile dana rzecz kosztuje, aby klient miał świadomość ile dana rzecz kosztuje.

Co da nam taka zmiana? Jeżeli chodzi o zakupy w dużych sklepach, zmiany przepisów nic nie wniosą do naszych zakupów. Nawet jeśli brakowałoby cen to i tak w wielu hipermarketach nie ma nawet kogo zapytać. Z pomocą przyjdą jedynie czytniki cen. Inaczej sytuacja przedstawiać się będzie w lokalnych sklepikach, gdzie zwykle i tak na wielu produktach nie było cen. Myślę, że sprzedawcy będą chętniej szli na rękę i zamiast przykładowo 3,10zł za słoik dżemu cenę zaokrąglą do 3zł.

Skoro już jesteśmy przy cenach to warto przypomnieć, że w przypadku gdy konsument kupił rzecz, której cena była niższa na półce niż przy kasie to ma prawo do zakupu po niższej cenie. Warto o tym pamiętać zwłaszcza robiąc zakupy w dużych sklepach spożywczych.

Opublikowal WG w kategorii artykuły dnia 3 stycznia 2013.
Tagi: , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www