Polecane strony
Get Adobe Flash player

Główny Inspektorat Weterynaryjny w akcji „zero tolerancji”

Ostatnia afery związane z przetwórstwem mięsa na pewno odbiły się czkawką na całej branży, również wśród uczciwych przedsiębiorców. Przyznam szczerze, że byłem przekonany, że jak tylko cała sprawa przyschnie to wszystko wróci do szarej, polskiej rzeczywistości; wszystko rozejdzie się po kościach, a wielu nieuczciwych przedsiębiorców, którzy posługują się haniebnymi praktykami dalej będzie fałszować żywność dodając stare mięso do nowych przetworów mięsnych. Warto przypomnieć sobie o aferze solnej oraz jej dalszych konsekwencjach (a w zasadzie ich braku).

Tymczasem okazuje się, że Główny Inspektorat Weterynaryjny wziął się do roboty. Od 2 do 12 kwietnia w całej Polsce dokonano ponad 400 kontroli w ramach akcji „zero tolerancji”. Tym razem nawet za niewielkie uchybienia dana firma mogła dostać mandat (wcześniej stosowano głównie upomnienia). Kontroli podlegały rzeźnie, chłodnie, ubojnie oraz pośrednicy w handlu zwierzętami. Podczas kontroli wydano 19 decyzji administracyjnych o zawieszeniu prowadzenia działalności, a w niektórych przypadkach o zakazie prowadzeniu działalności. Oprócz tego nieco ponad 50 firm z branży mięsnej zostało ukaranych mandatami.

Akcja będzie trwała dalej i ma objąć kilka tysięcy firm z branży mięsnej. Liczby jednak robią wrażenie. Jeżeli co 20 zakład związany z obrotem lub przetwórstwem mięsnym ma natychmiast wstrzymać działalność, a co 5 firma otrzymuje mandat za nieprawidłowości to doskonale widać jaka jest skala problemu.

Opublikowal WG w kategorii artykuły dnia 13 kwietnia 2013.
Tagi: , , , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www