Polecane strony
Get Adobe Flash player

Czy Tesco wycofa się z Polski?

Plotki na temat wycofania się Tesco z Polski nie słabną. Brytyjski gigant próbuje redukować zadłużenie oraz zmniejszać koszty swojej działalności dlatego też doszły nas słuchy, że Tesco chce sprzedać część aktywów z Europy środkowo-wschodniej. Czy oznacza to, że Tesco wycofa się z Polski?Nie jest tajemnicą, że Tesco rozważało pozbycie się aktywów nie tylko z Polski, ale również z Węgier oraz Czech. To właśnie w tych regionach brytyjski gigant ma najgorszą sytuację finansową. Konkurencja w Europie środkowo-wschodniej jest wyjątkowo trudna. Przykładowo, na Węgrzech Tesco musi uiścić dodatkowy, stosowny podatek, który wprowadzono za rządów Viktora Orbana. W Polsce, sieć sklepów Tesco praktycznie została wyparta przez dyskonty spożywcze (m.in. przez Biedronkę, Lidla). Pomimo ciężkiej sytuacji Tesco, jej prezes John Allan zapowiedział, że nie przewiduje wycofania się z rynku polskiego.

Osobiście mam wrażenie, że brytyjskiemu gigantowi bardzo ciąży obecność w Polsce, więc jak tylko zjawi się konkretna propozycja to sieć wycofa się z naszego rynku. Na pewno Grupa Tesco nie sprzeda swoich aktywów na siłę i wyceni je odpowiednio wysoko. Warto jeszcze podkreślić, że Tesco wycofało się już z Japonii, Korei Południowej oraz ze… Stanów Zjednoczonych.

Opublikowal WG w kategorii artykuły dnia 23 października 2015.
Tagi: , , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www