Polecane strony
Get Adobe Flash player

Co trzeci producent serków wiejskich oszukuje!

Niestety, jest to przykra prawda. W badaniach przeprowadzonych przez fundację Pro-Test (dawniej Świat Konsumenta) wynika jednoznacznie, że niektórzy producenci wprowadzają konsumenta w błąd, łamiąc tym samym polskie prawo. Czterej producenci; Mlekovita, Pilos, OSM Garwolin oraz Páturages, do swoich wyrobów dodawali kwasu sorbowego (konserwant) pomimo braku deklaracji tego składnika na etykiecie oraz dużych napisów na opakowaniu typu: „bez konserwantów” (Pilos), „tylko z naturalnych składników” (OSM Garwolin), czy też „naturalny” (Páturages i Mlekovita).

Gwoli ścisłości, dodatek konserwantów do serków tego typu jest dozwolony, jednak producenci muszą przestrzegać prawnie narzuconych limitów, a ponadto informować konsumenta na etykiecie. Slogany typu „naturalny” czy też „bez konserwantów” na serku, w którego składzie znajdywany jest kwas sorbowy jest niczym innym jak zwykłym oszustwem i łamaniem prawa.

W teście wykonanym przez Pro-Test badano również ilość soli, składników odżywczych deklarowanych na etykiecie, naturalność składu oraz czystość mikrobiologiczną. Autorzy testu uznali, że najlepiej wypadł serek wiejski wyprodukowany przez OSM Piątnica.

(źródło: Gazeta.pl)

Opublikowal WG w kategorii uwaga dnia 14 grudnia 2009.
Tagi: , , , , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www