Polecane strony
Get Adobe Flash player

Co to są probiotyki?

Probiotyki są to specjalnie wyselekcjonowane kultury bakterii, które mają korzystne działanie dla zdrowia człowieka. Najczęściej spotykane są pod postacią pałeczek kwasu mlekowego (Lactobacillus). Probiotyki, pomimo kwaśnego środowiska w żołądku człowieka, przedostają się do jelit w żywej formie, gdzie mają zdolność do zasiedlania i rozmnażania się. Ich obecność w przewodzie pokarmowym przywraca równowagę flory bakteryjnej.

Obecnie trwają liczne badania co do wpływu probiotyków na zdrowie człowieka. Udowodniono już, że ich obecność normalizuje pracę jelit, zmniejsza częstość i nasilenie biegunek czy też stymuluje cały układ odpornościowy człowieka. Aby łatwo można było odróżnić produkty ‚zwykłe’ od tych, które zawierają w swoim składzie probiotyki producenci żywności mogą używać przedrostka ‚bio’ w nazwie produktu (np. „biokefir”, „biojogurt”).

Opublikowal WG w kategorii vademecum dnia 14 kwietnia 2012.
Tagi: , .
1 komentarz

One Response to Co to są probiotyki?

  1. Pingback: Co to są synbiotyki? PatrzCoJesz.pl

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www