Polecane strony
Get Adobe Flash player

Co to jest GMO?

GMO (ang. Genetically Modified Organism) – skrót ten w dosłownym tłumaczeniu oznacza organizmy modyfikowane genetycznie. GMO jest otrzymywane poprzez ingerencję w genomie, która czy to w sposób naturalny czy też przez krzyżowanie lub rekombinację nie mogłaby zostać osiągnięta. Dzięki genetycznej modyfikacji roślin (takie rośliny zwane są transgenicznymi) można otrzymać nowe gatunki, o określonych cechach dzięki wymianie genów między roślinami niespokrewnionymi ze sobą.

Notka od PatrzCoJesz.pl:
Żywność genetycznie modyfikowana do dzisiaj ma wielu swoich zwolenników, jak i przeciwników. Genetyczna modyfikacja może znacznie ułatwić uprawy, spowodować powstanie roślin o nowych właściwościach oraz wpłynąć na problem głodu na świecie. Mimo zalet GMO, pamiętajmy, że jest to ingerencja w świat natury, który rządzi się swoimi prawami. Nie wiemy, czy ingerując w daną cechę, nie wpłyniemy na zupełnie inne, które mogą zaburzyć naturalną harmonię. Późno wykryty konflikt między GMO, a naturalnym środowiskiem może doprowadzić do katastrofy.

Opublikowal WG w kategorii vademecum dnia 24 maja 2010.
Tagi: , .
1 komentarz

One Response to Co to jest GMO?

  1. Pingback: PatrzCoJesz.pl

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www