Polecane strony
Get Adobe Flash player

Carrefour wycofa się z Polski?

Pogłoski o wycofaniu się sieci Carrefour z Polski krążą już od prawie dwóch lat. W każdej plotce może być ziarno prawdy. Warto przypomnieć sobie, że podobna pogłoska krążyła o sieci sklepów Real. W końcu pogłoski okazały się prawdziwe i sieć Real została przejęta przez Auchan. Do dzisiaj jednak sklepy Real nie zostały przebrandowione na Auchan. Jaki los czeka Carrefour?

Uważam, że jeżeli chodzi o rynek Polski Carrefour nie powinien narzekać. Swoje sklepy ma zazwyczaj rozmieszczone w dobrych lokalizacjach, więc na brak klientów nie może narzekać. Obawy może jednak budzić wizja nowego prezesa spółki, który ma zamiar skupić się na prowadzenie biznesu w zachodniej europie zaś szans na rozwój sieci ma zamiar upatrywać w Chinach i Brazylii. Pomysł ten wydaje się być bardzo dobry, jednak aby upatrywać szans na rozwój w tych krajach trzeba najpierw niemało zainwestować. Pieniądze na te inwestycje mają pochodzić ze sprzedaży udziałów ulokowanych w krajach rozwijających się.

Warto również wspomnieć, że Carrefour do maja ubiegłego roku lekką ręką sprzedał aktywa na blisko 3 mld euro pozbywając się swoich sklepów między innymi w Indonezji, Malezji, Turcji oraz Kolumbii. Pogłoski mówią, że kolejnymi krajami z których wycofa się Carrefour będzie Polska, Malezja oraz Włochy.

Opublikowal WG w kategorii artykuły dnia 8 lipca 2013.
Tagi: , .
Komentowanie nie jest możliwe

Comments are closed.

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www