Polecane strony
Get Adobe Flash player

Bliski koniec sieci Real

Spekulacje dotyczące sprzedaży sieci marketów Real krążą już od dawien dawna. Właściciel sieci, Metro AG, tym razem nie dementuje tej informacji. Czy w takim razie Real zniknie na dobre z Polski? Przekonamy się o tym w najbliższych miesiącach.

Metro AG, oprócz sieci marketów Real jest właścicielem hurtowni Makro Cash & Carry, a także sieci marketów Saturn i Media Markt. Nie od dziś wiadome jest, że Metro AG chciałaby rozwijać się w innych branżach, zaś sieć marketów Real wyraźnie im ciąży. Dodatkowo, nie najlepsze wyniki finansowe sprawiły, że dalszy los marketów jest zagrożony. Co zatem stanie się ze sklepami? Jeszcze w poprzednim roku Realem był zainteresowany amerykańska sieć Wal-Mart oraz francuskie Auchan.

Warto nadmienić, że Real posiada 54 markety w Polsce zatrudniając ponad 13,5 tysiąca ludzi. O ile dla pracowników zamknięcie Reala byłyby tragedią o tyle zwykły konsument praktycznie nie odczułby zniknięcia sieci. Przyznam szczerze, że sieć tych marketów nie oferuje niczego specjalnego. Jak na hipermarket przystało, nie jest czysto, a zaprawiony w bojach konsument z łatwością może wyszperać coś przeterminowanego zwłaszcza na dziale z wędlinami w miejscu, gdzie przecenione są produkty z krótkim terminem ważności. Sieć praktycznie nie inwestuje w sklepy i w przeciwieństwie do konkurencji w ogóle się nie rozwija. Mały plusik możemy przyznać za możliwość zbierania punktów w programie partnerskim Payback za dokonane zakupy. Pytanie jednak brzmi czy to się opłaca? Ceny w sieci Real są wysokie jak na hipermarket, rzadko zdarza się upolować jakąś, dobrą promocję.

 

Opublikowal WG w kategorii artykuły dnia 6 listopada 2012.
Tagi: , , , .
1 komentarz

One Response to Bliski koniec sieci Real

  1. Pingback: Sieć Real przejęta przez Auchan PatrzCoJesz.pl

Katalog stron WWW

Copyright © 2009-2016 All Rights Reserved PatrzCoJesz.pl
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania ze strony

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na użytek strony PatrzCoJesz.pl. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Powered by Wordpress

kreacja: Robert Dee - tworzenie stron www